Skrócone leczenie przeciwbakteryjne w przypadku ostrego zapalenia ucha środkowego u małych dzieci ad

Protokół, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu, został zatwierdzony przez instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym miejscu. Pisemną świadomą zgodę uzyskano od rodzica każdego zapisanego dziecka. Autorzy potwierdzają, że badanie przeprowadzono zgodnie z protokołem, w tym jego planem analizy statystycznej. Nie było komercyjnego wsparcia dla tego badania. Kwalifikujące się dzieci, w wieku od 6 do 23 miesięcy, musiały otrzymać co najmniej dwie dawki skoniugowanej szczepionki pneumokokowej i mieć ostre zapalenie ucha środkowego, które zostało zdiagnozowane na podstawie trzech kryteriów – wystąpienia objawów w ciągu poprzedzających 48 godzin, które rodzice ocenili z całkowitą liczbą punktów równą 3 lub większą w skali półilościowej półilościowej skali zapalenia ucha środkowego z objawami nasilenia objawów (AOM-SOS), 8,9 z wysiękiem ucha środkowego oraz umiarkowanym lub znacznym wybrzuszeniem błony bębenkowej lub nieznaczną wybrzuszenie połączone z widoczną otalgią lub znacznym rumieniem błony bębenkowej. Skala AOM-SOS składa się z siedmiu odrębnych elementów – szarpania uszu, płaczu, drażliwości, trudności w zasypianiu, zmniejszonej aktywności, zmniejszonego apetytu i gorączki. Rodzice są proszeni o ocenę tych symptomów, w porównaniu ze zwykłym stanem dziecka, jako brak , trochę lub dużo , z odpowiednimi wynikami 0, i 2. W związku z tym całkowite wyniki wynoszą od 0 do 14, z wyższymi wynikami wskazującymi na większą nasilenie objawów. Dzieci, które miały perforację błony bębenkowej lub inną chorobę, które były uczulone na amoksycylinę lub które otrzymały więcej niż jedną dawkę środka przeciwdrobnoustrojowego w ciągu ostatnich 96 godzin, zostały wykluczone.
Randomizacja
Mamy rozwarstwione dzieci w zależności od wieku (od 6 do 11 miesięcy, od 12 do 17 miesięcy i od 18 do 23 miesięcy) oraz w zależności od ich ekspozycji lub nieobecności trzech lub więcej dzieci przez 10 lub więcej godzin tygodniowo. W każdym miejscu badania, w każdej warstwie, losowo przydzielaliśmy dzieci w blokach czteroosobowych, aby otrzymać 10-dniowy cykl klawulanianu amoksycyliny w całkowitej dawce dziennej 90 mg amoksycyliny i 6,4 mg klawulanianu na kilogram masy ciała, podawany w dwóch butelkach (przez dni od do 5 i w dniach od 6 do 10), lub 5-dniowy cykl klawulanianu amoksycyliny (dostarczany w jednej butelce), a następnie 5-dniowy kurs placebo (dostarczany w drugiej butelce). Placebo zostało przygotowane przez University of Pittsburgh Medical Center Investigational Drug Service i było podobne do aktywnego produktu pod względem barwy, tekstury, zapachu i smaku. Wszyscy rodzice, personel naukowy i pracownicy służby zdrowia nie byli świadomi zadań grupowych dla dzieci. Zasugerowaliśmy podawanie odpowiednich dawek acetaminofenu dzieciom, które miały gorączkę lub które wydawały się odczuwać ból.
Kontynuacja
Oceniliśmy dzieci w dniu 4, 5 lub 6, przeprowadzając rozmowy telefoniczne z rodzicami i podczas wizyty w biurze leczenia końcowego, zwykle w dniu 12, 13 lub 14. Poprosiliśmy również rodziców o zarejestrowanie AOM dziecka. SOS wyniki codziennie. Następnie zaplanowaliśmy ocenę w biurze co 6 tygodni pod koniec sezonu infekcji dróg oddechowych (zdefiniowanego jako od października do 31 maja), podczas wizyt kontrolnych w okresie choroby oraz podczas wizyty na zakończenie badania, co zwykle miało miejsce podczas następnego września
[przypisy: przeglądarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz, oaza wschowa, nerw błędny podrażnienie ]

Powiązane tematy z artykułem: nerw błędny podrażnienie oaza wschowa przeglądarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz